X
تبلیغات
اخبار جوان بلاگ

اخبار جوان بلاگ

توضیحی در مورد برخی اختلالات در سایت

در روزهای گذشته  اختلالاتی در برخی از بخشهای سیستم (بخصوص بخش نظرات و نمايش وبلاگها) مشاهده شده است که لازم است در این مورد توضیح دهیم .موضوع اينگونه بود كه با ارسال پكيج هاي اسپم به سرور و مختل سازي آن تصميم گرفتيم تا قسمتي از برنامه نويسي هاي سيستم را تغيير دهيم و سرور ها را به سرور ۴ هسته اي ارتقا دهيم همچنين با مختل شدن بخش آي پي هاي سرور و dns هاي آن به جاي وبلاگها وب سايت ديگري بالا ميامد كه تا امروز يكشنبه در حال رفع اخلالات بوديم وتنها مشكل فعلي لود نشدن وبلاگها توسط دو دامنه ديگر جوان بلاگ است كه ان شالله طي امروز و فردا اين مشكل هم حل خواهد شد و با توجه به بازدیدکنندگان و حجم بالای داده های سایت هر تغییر کوچکی  وقت زیادی میگیرد (برای مثال تهیه نسخه پشتیبان از کلیه اطلاعات کاربران قبل از هر تغییر و...) و البته در طول این مدت خدمات سایت به پایداری گذشته نخواهد بود. معمولا چنین تغییراتی را از نیمه های شب و یا در ساعات اولیه صبح آغاز می کنیم تا اختلال حاصل از اعمال تغییرات کمتر باعث آزار کاربران شود اما به ناچار چنین تغییراتی ممکن است باعث اختلال در خدمات سایت برای برخی کاربران شود. از این جهت از کاربران سایت عذر خواهی میکنیم و مطمئن باشید که ما هر گونه خطا و اختلال در خدمات سایت را با دقت در نظر داشته و در جهت رفع آن کوشش میکنیم.
سيد حسين مرئي - مدير ارشد و توسعه دهنده نرم افزاري جوان بلاگ
پس از تحرير :
مشكلات دامنه ها هم حل شد !
+ نوشته شده در یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۷ساعت ۱۳:۲۹ توسط . . دسته : اخبار نظر(5)

امكان ارسال نظرات خصوصي و پاسخ دهي به نظرات

جوان بلاگ همانند ديگر سرويس هاي وبلاگ فارسي امكان ارسال نظرات خصوصي را فراهم كرد .كاربران در بخش ارسال نظر لينك جديدي با عنوان "ارسال يك نظر خصوصي" را مشاهده مي كنند كه با كليك بر روي آن مي توانند اقدام به ثبت نظر خصوصي نمايند؛ قابل ذكر است كه نظرات خصوصي فقط براي مدير وبلاگ قابل نمايش است.همچنين امكان مديريت نظرات خصوصي در كنترل پنل وبلاگ ها اضافه شد. كاربران گزينه ي جديدي را با عنوان نظرات خصوصي مشاهده مي كنند كه با كليك بر روي آن مي توانند از نظرات خصوصي خود با خبر شوند و يا آنها را حذف نمايند.همچنين اين سيستم مدتي به طور ازمايشي فعاليت مي كند تا مشكلات آن بر طرف گردد ولي هرگز اين سيستم از سرويس هاي سايت حذف نمي شود .در صورت مشاهده هر گونه مشكل در بخش نظرات خصوصي به ما اطلاع دهيد.

سيد حسين مرئي – مدير ارشد و توسعه دهنده نرم افزاري جوان بلاگ

پس از تحرير :
پاسخ دهي به نظرات
مدتي است كه امكان ويرايش نظرات را فراهم كرديم اما به چه دليل؟آيا ديگر نظر دادن در جوان بلاگ امن نيست !خير.هدف اصلي ما اصلاح متن هاي داراي غلط املايي و سهل شدن پاسخ گويي به نظرات است !
همانطور که اشاره شد هدف اصلی امکان فوق فراهم نمودن امکان پاسخگویی به نظرات است. در صورتی که تمایل دارید پاسخ نظری را در پایین همان نظر بنویسید میتوانید با ویرایش نظر، پاسخ آنرا در انتهای متن نظر درج کنید. ترجیحا از امکان درج خط جداکننده نیز برای مشخص و جدا کردن متن نظر با پاسخ نویسنده وبلاگ استفاده کنید.
در صورت هرگونه ویرایش یا تغییر در کلمات یا جملات نظرات، جمله ای را که مشخص کننده ویرایش نظر خواننده  توسط نویسنده وبلاگ یا حتی دلیل ویرایش نظر بوده را بنویسید (برای نمونه میتوانید از عبارت متن این نظر توسط نویسنده وبلاگ ویرایش شده استفاده کنید).امیدواریم کاربران سایت با رعایت موارد بالا ضمن استفاده از امکان مفید فوق به خوانندگان وبلاگ و  حقوق آنها احترام بگذارند.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۷ساعت ۱۸:۵۹ توسط . . دسته : اخبار نظر(7)

شرح مشكلات پيش آمده و رفع آن

همانطور كه متوجه شديد 10 ساعت امكان دسترسي به جوان بلاگ براي تمامي كاربران مسدود بود .علت اصلي اين قضيه  بروز رساني نسخه  ديتابيس هاي جوان بلاگ بود تا بتوانيم مشكلات فعلي را حل كنيم. كه قرار بود ظرف 2 ساعت تمام شود ولي با ايجاد مشكلات بعدي و با تلاش شبانه روزي دوستان مشكل در 10 ساعت حل شد.همچنين از دوست خوب و عزيزم جناب آقاي نريمان ابراهيمي تشكر مي كنم كه با تلاش هاي خود هر لحظه مشكلات مارا بطرف مي سازند. سرويس دهي بهتر هدف اصلي ماست و بدون كمك شما دوستان عزيز و دوستان ديگر در بخش مديريت سرور و ديتاسنتر امكان پذير نمي باشد.

سيد حسين مرئي – مدير ارشد وتوسعه دهنده نرم افزاري جوان بلاگ

+ نوشته شده در سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۷ساعت ۱۳:۱۶ توسط . . دسته : اخبار نظر(9)