X
تبلیغات
اخبار جوان بلاگ

اخبار جوان بلاگ

مصاحبه ايسنا با مدير جوان بلاگ - وبلاگ، رسانه نقد

مدير جوان‌بلاگ:
*اكثر وبلاگ‌نويسان از تخصصي نوشتن فاصله مي‌گيرند
*وبلاگ رسانه‌اي قوي‌تر از ديگر رسانه‌ها براي نقد‌ است   
سرويس: نگاهي به وبلاگها
1388/02/02
04-22-2009
10:21:13
8802-00058: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: نگاهي به وبلاگها

مدير جوان‌بلاگ گفت: اگر درصدي از مردم را در نظر بگيريم كه در مورد وبلاگ اطلاع دارند يا خواننده‌ي وبلاگ هستند، مي‌توان به تاثير وبلاگ‌ها بر فرهنگ‌سازي و جهت‌دهي به افكار مردم معتقد بود، اما تنها براي قشر خودش.

سيدحسين مرئي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: وبلاگ‌ از ابتدا مكاني براي تبادل‌نظر و گفت‌وگو بود، به گونه‌اي كه كاربر مطلبي مي‌نوشت و كساني كه اطلاعي داشتند براي مطلب او نظر مي‌گذاشتند يا ايميل مي‌زدند. اما بعد‌ها با گسترش تالارهاي گفت‌وگوي فارسي، گفت‌وگو‌ها به آنجا منتقل شد و از هر دري سخني بود. بنابراين تالارهاي گفت‌وگو به مكاني براي گفت‌وگوهاي مجازي تبديل شدند و وبلاگ‌نويسي به حالت ديگري گسترش يافت، اما هنوز هم گفت‌وگوهاي مجازي بسياري در وبلاگ‌ها انجام مي‌شود.

وي همچنين گفت: بيشتر وبلاگ‌نويسان با نام‌هاي مستعار به ارسال مطلب مي‌پردازند و شايد اين يكي از حسن‌هاي دنياي مجازي محسوب شود. نوشتن با نام مستعار براي يك وبلاگ‌نويس گزينه‌ي لذت‌بخشي است.

به گفته‌ي وي، همانطور كه در دنياي واقعي، بسياري به نقد مي‌پردازند و حتي بعضي وقت‌ها قانون‌شكني هم مي‌كنند، در دنياي مجازي و وبلاگ‌نويسي هم چنين مسائلي وجود دارد. وقتي شخصي با نام مستعار مي‌نويسد امكان دارد حرف دلش را هم در نقد خود دخالت دهد و ممكن است حرف دلش از چارچوب قانوني خارج شود و گاهي قانون را برنجاند، ولي در مجموع وبلاگ رسانه‌اي قوي تر از ديگر رسانه‌ها براي نقد‌ است.

مرئي يادآور شد: چندين سال است كه نقد‌هايي كه در وبلاگ‌ها انجام مي‌شود، از نقدهاي دنياي واقعي به حقيقت نزديك‌ترند و وبلاگ‌نويس به‌طور خيلي قوي در زمينه نقد و بررسي موضوعات مختلف عمل مي‌كند. چون از هر قشري مي‌نويسند و حتي ممكن است شغل شخص ربطي به موضوع نقد نداشته باشد، ولي به دليل اينكه در اينترنت اين محدوديت شغلي وجود ندارد، وبلاگ‌نويسان نظر خود را اعلام مي‌كنند و حتي از يك نقدكننده حرفه‌اي بهتر هستند.

مدير جوان‌بلاگ تصريح كرد: جهت‌دهي افكار با مطالب مكتوب كاري بس دشوار است كه قدرت نويسندگي و محتواي مطلب وبلاگ‌نويس را نشان مي‌دهد. اما به‌طور حتم يك مطلب خوب همانند يك تبليغ خوب تلويزيوني تاثيرگذار است، ولي متاسفانه اكثر وبلاگ‌نويسان از تخصصي نوشتن فاصله مي‌گيرند.

انتهاي پيام

لينك خبر : http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1321792
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت ۱۲:۳۴ توسط . . دسته : اخبار نظر(2)

تغییرات در دیتاسنتر آلمان - سرور فعلي جوان بلاگ

به دلیل تغییرات فنی در ساختار فیزیکی ساختمان و شبکه دیتاسنتر آلمان جهت افزایش پهنای باند به 10gbps و تعویض سوئیچ ها و روترهای بستر ارتباطی در "گیگا دی سی" شهر مونیخ به اطلاع می رساند در نیمه شب تاریخ 21 آپریل 2009 مطابق با 1/2/1388 ساعت 2 الی 8 صبح به وقت ایران کلیه سرورهای واقع در دیتاسنتر گیگا کشور آلمان خاموش خواهد شد.
این تغییرات و Downtime از طرف دیتاسنتر بوده و تاریخ آن غیر قابل تغییر است. پس از تغییرات سرورها روشن و به کارکرد عادی خود ادامه خواهند داد.
با توجه به اينكه سرورهاي جوان بلاگ در اين ديتا سنتر قرار دارند ،سايت جوان بلاگ در ساعات فوق غير قابل دسترس خواهد بود . از تمامي كاربران خواستاريم تا Downtime اعلام شده را تحمل كنند.
با تشكر

ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۸ساعت ۲۰:۰۷ توسط . . دسته : اخبار نظر(1)

ارتقاي سخت افزاري با موفقيت انجام شد

در تاريخ 16 فروردين 1388 ارتقاي سخت افزاري سرور شماره 2 جوان بلاگ به منظور افزايش سرعت و كارايي سيستم با موفقيت انجام شد .در اين راستا CPU هاي سرور فعلي ارتقا يافت.
در طي اين مدت هيچ كدام از اطلاعات كاربران از بين نرفت و كاربران مي توانند مثل قبل از سايت استفاده كنند.

با تشكر از همراهي شما كاربران گرامي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۸ساعت ۱۳:۵۵ توسط . . دسته : اخبار نظر(8)

نسخه جديد جوان بلاگ راه اندازي شد

نسخه جديد جوان بلاگ راه اندازي شد.اين اولين تغيير در سال جديد به جهت يكپارچه سازي سايت بود . در نسخه فعلي علاوه بر تغيير گرافيك سايت، شاهد افزايش سرعت لود وبلاگ ها هستيم .
در اين مدت از تمامي كاربران به علت اختلال 4 ساعت سايت پوزش مي طلبيم ، اين اختلالات بدليل بروزرساني فايل هاي نرم افزاري جوان بلاگ بود .بزودي سرويس هاي جديد اضافه خواهند شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۸۸ساعت ۲۰:۳۰ توسط . . دسته : اخبار نظر(3)